Suyun Sertliği

suyun sertliği

Suyun Sertliği

Su arıtma cihazları hakkında ve işlevleri hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde su arıtma sistemleri hakkında detaylı bilgi verilmektedir.  Su arıtma cihazları temel görevleri arasında;

  • Suyun sertlik derecesini ayarlamak
  • Sudaki yabancı maddeleri arındırmak
  • Suya tat-lezzet katmak ( Carbon filtresi)
  • Kesintisiz içme suyu sunmak

Gibi görevler vardır. Bakımları montajları kolayca yapılabilen su arıtma sistemleri her evde olması gereken cihazlardır. Bunun birinci nedeni sağlık kaygılarını ve sudan gelebilecek bakteri patojen virüs demir-kurşun tozları tarım ilaçları kalıntıları böcek yosun ve zararlı partikülleri filtreleme ihtiyacıdır.  Bu konuda siz değerli tüketicileri bilgilendirmek üzere zaman zaman blog sayfamızda makaleler ve haberler paylaşıyoruz. Değerlendirdiğimiz konular temiz içilebilir su üreten su arıtma cihazları işleyişini ve fonksiyonları konusunda sizleri bilgilendirmektir.

İçme Suyu Bize Nasıl Ulaşıyor ?

İçme suyu baraj sularının birçok arıtma işleminden geçirilmesinden sonra ulaşıyor. Daha doğrusu bina tesisatımıza kadar güven içinde gelen su; su arıtma istasyonlarında durulama dezenfekte etme dinlendirme süzme ilaçlama klorlama gibi hassas işlemlerden geçer ve ölçüm noktasında suyun temizliği sertlik derecesi değerlendirilir. En son bize ulaşır. Ancak musluklarımıza ulaşan suyun %100 temiz olduğu söylenemez. Ev tesisatından bulaşma ihtimali olan birçok gözle görülmez mikro organizma suda asılı kalabilen partiküller böcekler ve metal tozları suya bulaşabilir. Bunların sudan arınması su arıtma işlemleri için su arıtma cihazlarını kullanmak gereklidir. Birer ihtiyaç olarak kullandığımız su arıtma cihazları bir takım özel donanımlara sahiptir. Ters ozmoz yöntemi kullanılarak  ve membran teknolojisi ile %99 oranında kusursuz su arıtma yapabilen bu cihazların ömürleri çok uzundur. Su arıtma cihazları bizlere sağlıklı içme suyu filtrelerler. Bizlere kireçsiz berrak renksiz kokusuz içim son derece güzel su verirler. Uzun yıllar boyunca bu cihazları kullanabilirsiniz. Cihazlar arıza yapmazlar ancak ihtiyaç duyulursa cihazların Yedek parçaları kolayca temin edilebilir. Filtreler kolayca değiştirilebilir. Böylece yıllarca su arıtma cihazları sayesinde hem siz hem de aile fertleriniz sağlıklı suya kavuşmuş olur.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir