Su Arıtma Sistemi

reverse osmosis-ters- ozmos

Su Arıtma Sistemi

Su Arıtma Sistemi genel olarak bakıldığında 200 den fazla sağlığı tehdit eden yabancı maddenin içme suyundan uzaklaştırılmasını sağlar. Bu yabancı maddelerin yarısından fazlası kısa sürede hastalık yapıcıdır diğerleri uzun süreçte birikerek toksik etki oluştururlar. Su arıtma cihazı bu maddelerin %99 oranından fazlasını tutar. Böylece sağlıklı su içersiniz.

Su Arıtma Sisteminin Fonksiyonu

Su Arıtma Sistemi sağlık için yararlı olan mineralleri geçirir. Zararlı olanları ise filtreler. Böylece su şebekenizden gelebilecek kirleticilerin oranını en aza indirir. Suyun sertliğini ve yumuşaklık derecesini ayarlar. Ailece size yetecek kapasitede sağlıklı su temin ederler.

Musluk Suları Temiz Değil mi?

Musluk suları temiz ve içilebilir olabilir. Ancak su arıtma sistemlerinden sizin yaşadığınız alana kadar yolculuk yapan su sizin iç tesisatınızdan geçtiğinde kirlenebilir. Özellikle eski tesisatlarda suya mikropların karışma ihtimali yüksektir. Su arıtma cihazları kolayca monte edilebilir ve tankları sayesinde istediğiniz an size temiz suyu verebilir. Korunma ve temizlenmeleri de kolaydır. En az 5 yıl boyunca size sınırsız içme suyu arıtırlar. Yüksek kaliteye sahip temiz su içmenin verdiği güveni yaşamak istiyorsanız su arıtma cihazları sizin için idealdir.WS75 ev tipi su arıtma cihazı

Suyu Kaynatarak Arındırabilir miyim?

Suyu kaynatarak sertlik derecesini düşürmek mümkündür. Ancak bu durum sadece geçici sertlik söz konusu ile olasıdır. Suya geçici sertliği veren yani karbonat sertliğini veren Ca ve Magnezyum bikarbonatları suyun 10 dakika kaynatılması ile geçici sertlik giderilebilir ancak kalıcı sertlik farklıdır. Ca ve Mg elementlerinin sülfat nitrat-silikatları kaynatılmakla giderilemez. İşte bu nedenle su arıtma cihazları kullanarak suyun sertlik derecesini en ideal derecede sağlayabilirsiniz. Su arıtma sistemleri içerisinde bulunan özel filtreler sayesinde su molekülleri ve bazı iyonlar size ulaşabilmektedir. Yararlı bazı mineralleri geçiren son teknoloji ürünü su arıtma sistemleri suyun kalıcı ve geçici sertliğini alırlar. Size sadece temiz suyu içmek kalır.

Su Arıtma Cihazı fiyatları

Su arıtma cihazı fiyatları birkaç gün içinde kendini amorti edecek kadar ucuzdur. Hazır suya ödediğiniz parayı hesapladığınızda birkaç gün içerisinde kâra geçtiğinizi kolayca görebilirsiniz. Susuz kalma derdi olmadan hem içmek hem de bulaşıklarınızı durulamak için su arıtma cihazı kullanın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir