Su Arıtma İşlemi

reverse osmosis ters ozmos

Su Arıtma İşlemi

Su Arıtma işlemi sağlıklı su tüketimi için olmazsa olmaz şartlardan biridir. Sağlık harcamalarına baktığımızda hem Türkiye’de hem de dünya genelinde sağlık harcamalarının büyük bir bölümü çocuklar ve yaşlıların karın ağrıları ishal enfeksiyon hastalıklarından kaynaklandığını görürüz. Temiz Su bizim için hayati bir fonksiyona sahiptir. Su olmadan hiçbir canlı yaşamını sürdüremez.

Suyun İçeriği

Su ; 2hidrojen atomu ve 1 oksijen atomundan oluşuyor. Bu atomlardan oksijen yanıcıdır H hidrojen atomu patlayıcı özelliğe sahiptir. Yine de hücrelerimizin düzenli çalışması için su en önemli ihtiyaçtır. Temiz ve yararlı su içmek sağlık açısından önemlidir. Kirli su tükettiğimizde ya da su arıtma işleminden geçirilmemiş kirli sular tükettiğimizde hücrelerimiz gerekli faydayı elde edemez.

sağlıklı suTemiz Su Hayatın Gerekliliği

Tüm canlılar; İnsanlar ve hayvanlar bitkiler ve daha bilmediğimiz canlı türleri suya ihtiyaç duyarlar. Bir yetişkin insanın günlük su ihtiyacı 2-3 litre/ gün olarak belirlenmektedir insanların yaşlı veya genç kadın veya erkek olması bu oranı değiştirir. Ancak her gün temiz su tüketimi zorunludur. Temiz su elde etmek için yapmamız gereken çok fazla bir şey yoktur. Bu işi su arıtma cihazları yapıyorlar. Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile yeni teknolojilere sahip su arıtma cihazları bizlere temiz su arayışında büyük kolaylıklar sunuyorlar. Kolay monte edilebilir kolay kullanılabilir opsiyonel su arıtma cihazları hayatımızı kolaylaştırıyor. Zaten belediyeler tarafından arıtılan suyun; bizim musluklara ulaşana kadar geçtiği yollardan kapacağı enfeksiyonlar hayatımızı zehir edebilir. Yaşlılarımız ve çocuklarımız bu enfeksiyonlara karşı daha az direnç göstermektedirler. Ailemizi hastalıklardan korumanın en iyi yolu olan temiz su kaynağına kesintisiz erişmek için su arıtma cihazı almak yeterli bir önlemdir. Hazır su temin sıkıntısı yaşamamak; her an temiz suya erişim sağlayabilme rahatlığını yaşamak için su arıtma cihazları satın almak en akıllıca yoldur. Hem bu cihazlar; enerji sarfiyatı konusunda ve mutfak elektrikli cihazlarınızın ömrünün uzun olmasında etken rol alırlar. Kireçlenme gibi yıpratıcı tesirlere izin vermedikleri için uzun yıllar eşyalarınız kireçlenmez. Onlara gereksiz onarım parası vermek zorunda kalmazsınız. Ayrıca hastalıklara karşı da önlem almış olacağınız için hem sağlık hem bütçe açısından avantajlı olabilirsiniz.

 

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir