Su Arıtma Cihazlarının Su Üzerine Etkisi

Su Arıtma Cihazlarının Su Üzerine Etkisi

Su Arıtma Cihazlarının Su Üzerine Etkisi

Su, bu gezegende bulunan, değiştirilemeyen tek maddedir. Bu yeri doldurulamayan hayat veren madde sınırlı miktarda mevcuttur ve bu nedenle bilinçli tüketilerek kullanılmalıdır. Hayatımıza devam etmek için su içmek, banyo yapmak, yemek yaparken kullanılan suya , meyve ve sebzelerimizi yıkamak için suya her zaman ihtiyacımız vardır.Susuz bir hayatın insan sağlığı ve sanayi endüstrisinde olmadığını   hayal edebiliyor musunuz? Laboratuvarlarda, okullarda, hastanelerde , elektriği üretmek için  kullanılan hidroelektrik santrallerinde, makineleri çalıştırmak için suyun olmadığını bir düşünün.

Su her canlı ve organizma için esastır. Hiç kimse su olmaksızın hayatta kalamaz, bitkiler, hayvanlar ve tabii ki insanlar . Hayatta kalmak için bol miktarda su içerek metabolizmayı hızlandırmak, her işe ve amaca uygun suya ihtiyacımız vardır.Makinelerin bile iyi çalışabilmesi için suya (hidroelektrik) ihtiyaç vardır.Vücudumuz neredeyse% 70 sudan oluşur, bu nedenle sağlıklı kalabilmek için genellikle her gün en az 8 bardak su içilmesi önerilir. Bağışıklık sistemimizin iyi çalışması için suya ihtiyacı var. İnsan bağışıklık sistemi, sağlığımız için zararlı olan zararlı bakterileri ve virüslerle savaşır. Yeteri kadar sağlıklı su içmez isek bağışıklık sistemi zayıflayabilir, bunu sağlamak için ihtiyati tedbirler almalıyız Her canlının varlığını sürdürebilmesi için tek madde sudur. Gerekli olan sebepler: Beyni besler ve korur.Beynimiz yalnız% 85 sudan oluşur. Genel olarak, su neredeyse tüm vücut işlevlerinde hayati bir rol oynamaktadır. Bazıları, içindeki su da olduğu gibi gazlı içecekler,çay ve diğer meşrubatları içmenin su ihtiyacını karşıladığını zanneder;  aslında vücuttan iyi miktarda su eksilttiğini kimse bilmez. Bu nedenle de daha sağlıklı bir zihin için daha az gazlı içecek ,çay  vb. ürünler  tüketerek  bol bol su arıtma cihazı ile üretilmiş olan sağlıklı ve kaliteli  su içmeniz önerilir. Bağırsak sistemini iyileştirir , boşaltım atığını vücuttan kaldırır. Omuriliği ve vücudun dokularını besler. Besinlerin ulaşım sistemleri olarak hareket ederek vücudun her yerine ulaşır. Sindirimde yardımcı olur su kirli ise yani enfekte olmuşsa, vücudunuza birden fazla şekilde zarar verecektir. Zayıflığın yanı sıra sizi su yoluyla taşınan birçok hastalığa karşı eğilimli kılar: Kolera -Amebiyazis -Dizanteri -İshal -Kurşun zehirlenmesi -Sıtma -Polyomavirüs-Enfeksiyon Çocuk felci (İnfantil-Analiz) -Arsenicosis -Fluorosis -Dracunculiasis -Bağırsak solucanları -Trafoma (Göz Enfeksiyonu) -Tifo -Schistosomiasis…reverse osmosis-ters- ozmos

Peki, bu ölümcül hastalıklardan kendimizi korumak  için ne yapmalıyız?Suyunuzu web sitemizden almış olduğunuz her hangi bir su arıtma sistemi ile  işleyerek  kurtulabilirsiniz? Suyun filtrelenmesiyle, suyun süzülerek arıtılmasının başlıca iki yolu vardır.Biri UV  filtrasyonlu sistem diğeri ise Reverse Osmosis (Ters Ozmos ) sistemdir.Su filtrasyonu, sudaki zararlı maddeleri uzaklaştırmak (filtrelemek) için bir filtrenin kullanıldığı bir işlemdir. Filtre, suyun kokusunu ve tadını daha da geliştirir. Öte yandan su arıtımı, deiyonizasyon, damıtım, ters ozmos yöntemleri gibi suyun arıtılması için ileri yöntemler kullanan, içme için uygun teknolojiyi temel alan bir teknolojidir.Suyu içmek için en uygun hale getirmek adına ne kullanırsanız kullanın, tüm mikroplardan, bakterilerden, çökeltilerden, toksinlerden ve uçucu organik kimyasallardan arınmış olduğundan emin olun. Türkiye, su, ses ve hava gibi her türlü kirliliğin ön plana çıktığı bir ülkedir. Türkiye’nin diğer ülkelerden farkı  hava kirliliği, kirli su, yüksek sesli müzik, uygun sanitasyon yerleri bulunmaması gibi.

Su, insanlar, hayvanlar ve bitkiler olsun, bu gezegendeki her canlı organizmanın varlığı için gereklidir. Eğer ya da başka herhangi bir organizma günlük olarak yeterince su içmiyorsa, bedensel işlevlerin hiçbiri doğru şekilde uygulanamaz. Yıllar geçtikçe, uluslar arası seminerlerde nasıl düzgün kullanılmadığına dair tartışmalar gördük. Sık sık kullanılma biçimi konusunda farkındalık yaratmak için başlatılan birçok kampanya. Örneğin, reklam çekimlerinde ve kamu spotlartında çok fazlasını kullanarak, ilerde insan hayatını riske atacağına dair bilinçlendirme kampanyaları başlatılmıştır. Küçük adımlar önemlidir ve hepimiz suyu küresel düzeyde seviyeye çekmemizin bir parçası olamayacağımızdan, her zaman evlerimizin hemen önlem alarak su arıtma sistemleri taktırmamız gerekmektedir.6 aşamalı su arıtma cihazları

Bu değerli sıvıyı yani suyu bilinçsizce kullanmaktan kurtarmak için çeşitli araçlar ve önlemler alabilr ve hayati öneme sahip olan suyumuzu kurtarabiliriz. Su kaynaklarımızı tüketmeyip kesintisiz bir hayat yaşamak içim, her damla için mücadele etmeliyiz. Aşağıda, bu yeri doldurulamayan maddenin tasarruf edilmesinde büyük fark yaratacak bazı kolay adımlar bulunmaktadır. Okumaya devam edin ve nasıl olduğunu öğrenin …

Kendinize, hangisinin daha çok su sarfiyatına sebep  olduğunu sorun, tabiki de bu tuvelet ve banyoda başlıyor.. Basit ipuçlarıyla banyoda tasarruf edin:

Diş fırçaları su açık bir şekilde dişlerinizi fırçalamayınız.
Musluklar ve musluklarda sızıntılara dikkat edin.
Duş kullanmak yerine kova kullanın.
Yine de duş almayı düşünüyorsanız, gereksiz yere uzun süre duş almayın.

Mutfakta kullanmış olduğunuz  su başka bir yer. O olmadan gıda hazırlanabilir mi? Tabikide  hayır! Bir mutfakta  sağlıklı su nasıl üretilir ve nasıl tasarrufta bulunulabilir buna yardımcı olacak bazı yararlı ipuçlarını öğrenmek için okumaya devam edin:
Meyve ve sebzelerinizi akan suyun altında yıkamak yerine bir kapta yıkayın.
Musluklar üzerinde  kontrol yapın ve su sızdirmadığına emin olun.

Yukarıdaki tüm hususları dikkate alacağınızı ve H2O’yu korumak için en iyi seviyeyi deneyeceğinizi umuyoruz!

su arıtma marketiEviniz (veya başka herhangi bir yerin) için mükemmel bir su arıtıcısı aramak türkiyenin en büyük su arıtma cihazı platformu www.suaritmamarketi.com.tr e-ticaret web sitesini ziyaret ediniz. Sitemizi ziyaret ederek seçim yapmak için pek çok seçenek olduğunu göreceksiniz. Peki, doğru seçimi nasıl yapacaksınız kafanıza takılan bu sorulara yanıt bulmak için müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.
Her yerde su arıtma cihazlarından bahsedilirken gelin bu cihazların çalışma prensipleri ve faydalarından bahsedelim.

Su filtrasyonu
Adından da anlaşılacağı üzere, su filtrasyonu suyun ‘filtrelenmesini’ içerir, yani taşlar, kir, yaprak gibi somut yabancı maddeleri uzaklaştırmak için gözenekli bir madde kullanarak işlem suyun kokusunu ve tadını  güzelleştirir ve aynı zamanda sudaki zararlı kimyasalları yok eder.Bunu da yaparken en popüler ve üst teknoloji olan reverse osmosis ( ters ozmos ) filtreleme sistemini kullanır.

Su arıtma sistemi alırken öncelikle hangi noktaya önem vermelisiniz?

Her şeyden önce alacağınız ürün garantili ve kaliteli servis hizmeti veren bir firmaya ait olması gerekmektedir.Aksi taktirde cihazda oluşabilecek sorunlar karşısında yalnız kalırsınız.Su Arıtma Marketi olarak sattığımız bütün ürünler garantili olup bütün ürünlerin servis hizmeti tüm Türkiye’de 7/24 yapılmaktadır.

İyi bir su arıtıcısının en önemli iki özelliği :

1) UV: Ultraviyole
3) UF: Ultrafiltrasyon
Devrim niteliğindeki bu iki teknoloji, filtrasyon işlemi sırasında önemli minerallerin korunması ve böylece bağışıklığın güçlenmesinde önemli bir faktör oynamaktadır.

Piyasada bulunan su arıtıcıların bir çoğunda bu özellikler  yoktur. Diğer bir çok marka, suyun saflaştırılmasına nasıl yardımcı olduğuna odaklanır veya sert suyun yumuşatılmasında yardımcı olduğu kanıtlanır, ancak sağlığınızı iyileştirir mi? Unutmayın,  sağlığınızı korumak ve sağlığınızı iyileştirmede bir farklılık yaratın.  Her bir yudum su ile bağışıklığınızı güçlendirmeniz  sağlıklı ve mutlu hissetmenizi sağlar!

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir