Su Arıtma Cihazları ile Sağlığınızı Koruyun

su arıtma sistemleri

Su Arıtma Cihazları ile Sağlığınızı Koruyun

Temiz su sağlıktır. Su arıtma cihazları size temiz su üretir. Sağlığımızı ciddi oranda tehdit eden zararlı mikroorganizmaların sudan arındırılması işlemini gerçekleştiren su arıtma cihazları civa kurşun gibi zararlı maddeleri kireç kir çökelti gibi zararlı partikülleri böcek ilaçlarını radon ve radon bozunması yan ürünlerini ortadan kaldırmaktadır. Suya karışma ihtimali yüksek olan ziraat ilaçlarının kalıntıları, ağır metaller demir-mangan-kurşun -arsenik ve solventler sağlığınızı tehdit eder. 200 üzerinde zararlı madde bakteri virüs partikül patojeni sudan ayırmak ve sağlıklı bir şekilde hem size hem de ailenize temiz içilebilir su temin etmek su artıma cihazlarının temel görevidir.

Sözü edilen bu maddelerin yanı sıra tespit edilen 200 üzerinde zararlı madde suda görünmeden veya asılı durarak içildiğinde sağlığı tehdit ederler. Eğer bu maddelerden biri veya bir kaçı içme suyuna karışmışsa sağlığı ciddi olarak olumsuz etkiler. Bu maddelerden kurşun kansere dahi neden olabilecek tehlikeli bir metaldir. Bunlar eğer belirtilen sınır değerlerinin üstüne çıkarsa karşımıza mide bağırsak problemleri, deri hastalıkları ortaya çıkabilir. Günümüzde dünya genelinde ishal – karın ağrılarının artmasında uzun süreçte bir etken rol alan faktör kirli sulardır . Kirli sular ölümcül olan ve olmayan öteki kronik hastalık risklerini artırabilir. İshal vakalarının dünya genelinde %4 oranı kirli su içme sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Her sene 2.2 milyon çocuk ve yaşlı ishal nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Özellikle tam gelişmemiş ülkelerde kirli sudan kaynaklanan çocuk ölümlerinin oranı az değildir.su kirliliği
Ölümlerin çoğunluğunu çocuklar oluşturmaktadır. Sulu ve sık sık dışkılamayla kendini gösteren ishal hazım sisteminde bir hastalık yapıcı faktörü olan bir bakteri nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Hastalık yapıcı bakteri-virüs parazitlerin tipine bağlı olarak ishal kanlı dahi olabilir. Bakteri, virüs ve parazitlerin bulaştığı içme suyu ( kirli içme suyu) ishalin en mühim sebebidir. İshal karın ağrıları bağırsak hastalıkları temiz suyun bulunmadığı az gelişmiş toplumlarda en sık görülen hastalıklardır. Bu hastalıklardan korunmanın en kolay basit ve güvenilir yolu su arıtma cihazı kullanmaktır. Bu cihazlar son derece kullanışlı uzun ömürlü kolay montajlanabilen yer kaplamayan tezgah üstü su arıtma ve tezgah altı su arıtma cihazları olarak çeşitlenirler.

Kirli Su Ve İshal

Yaz aylarının da gelmesi ile hava sıcaklığı artıyor ve bununla beraber insanların su içme ihtiyacı artıyor. Pekiyi ama içtiğimiz su ne kadar temiz ve güvenilirdir? Bu sorunun cevabı bulunduğunuz şehre, semte mahalleye hatta binaya ve musluklarınıza kadar değişebilmektedir. Şehir şebekesinin size sunduğu temiz su sizin tesisat kötü ise size kirli olarak gelecektir. Bu durumda binanızın su tesisatını komple yenilemeniz gerekir ki bu da çok büyük masraflara yol açar. Bu durum mümkün olmadığına göre, hazır su satın almanız ikinci yol olarak görünüyor. Bu da aileniz kalabalıksa bütçenizi zorlayacaktır. Üçüncü ve en temiz seçenek su arıtma cihazı satın almaktır. Çünkü yaz aylarında insanlar daha fazla su tüketirler. Ancak temiz olmayan su tüketimi ve yiyecekler sizlere hastalık olarak geri döner.su arıtma cihazı satış

Enfeksiyonlar Yaz Aylarını Çok Severler

Enfeksiyonlarla enfekte olmuş ya da kirlenmiş sıvıların içilmesi veya besinlerin yenmesi sonucunda olacak şey şiddetli karın ağrıları kusma ve ishaldir. Bu en hafif semptomlardır. Su zehirlenmesi /gıda zehirlenmeleri yaz aylarında en sık yaşanan hastalık nedeni durumlardır. Bakterileri gözlerimizle göremeyiz ve onları sudan ayıklayamayız. Suda 200 den fazla yabancı bakteri virüs barınabilir. Bundan kurtulmanın tek yolu su arıtma cihazı almak ve güvenle su içmek bulaşıkları durulamaktır. Elektrikli ev aletlerinizin ömrünü yok eden kireç vb maddelerden de tamamen kurtulursunuz.

Kirli Suya Dikkat Edin

Çevremizde özellikle insanların bıraktığı dışkılar, yosunlar hayvan atıkları çöpler suya karışırsa mide-bağırsak sistemi rahatsızlıklarına yakalanırsınız. Çünkü mikropların en iyi yaşam alanı buldukları şey sudur. Mesela bu bakteriler arasında Escherichia coli, Salmonella ve Shigella Entamoeba ( amip) hystolitica ile Cryptosporidium parvum ve Giardia intestinalis gibi parazitler olabilir. Hastalık yapıcı virüsler olarak Hepatit A, Rota ve Adeno gibi amansız virüsler de kirli suda bulunabilir Bunlar yaz aylarında suya daha konsantre olarak karışırlar. Direkt olarak kirli suyu içmek bir yana bu sularla tabak çanak yıkamak dahi hastalığa davetiye gönderir. Mikropların ürettikleri zehirlerle zehirlenmek zayıf bünyeli insanlar için tehlikeli hastalıkların kapısını açar.

https://www.suaritmamarketi.com.tr/

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir