Su Arıtma Cihazı Konusunda Bilinmesi Gerekenler

reverse osmosis ters ozmos

Su Arıtma Cihazı Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Suyun insan hayatındaki önemi asla küçümsenemez. Evinizde veya iş yerinizde, yer ve zamana bakılmaksızın,su arıtma cihazı ve arıtılan içme suyuna duyulan gereksinim en üst seviyededir. Çeşitli gereklilikleri göz önünde bulunduracak olursak (içme suyunuz,çayınızda,yemeklerinizde,sebze ve meyvelerinizi yıkamada ) kullanacağınız suyu kendiniz üretebilirsiniz. Su arıtma marketi, evde ve ofiste arıtılmış su sağlamak için farklı işlevlere ek olarak çok çeşitli su arıtma sistemleri sizlerin hizmetine sunmaktadır. Bu sistemlerin birincil amacı sağlıklı ve kaliteli su üretmek  ikincisi ise  cebinizden çıkan damacana su ücretlerinin cebinizde kalmasını sağlayıp bütçenize katkıda bulunmaktadır.
Evinizdeki su kalitesi, ailenin her bir üyesinin sağlık durumunu doğrudan etkilemektedir. Aile bireylerinin sağlığını şansa bırakamazsınız. Benzer şekilde, ofisinizdeki su kalitesi ofisteki çalışanların sağlığını etkiler. Bu ticari işletmenizin tasarrufu üzerinde bir etkiye sahiptir. Dolayısıyla 10 kişilik bir ticari işletmede günlük bir damacana su tüketildiğini varsayacak olursak işletmenizi inanılmaz düzeyde bir maddi külfetten kurtaracak olursunuz.6 aşamalı su arıtma cihazları

Water Station Su Arıtma Sistemleri Yöneticisi Erdem Girişgen ‘in kalemine aldığı bir yazısında , insanların suyun gerçek değerini asla anlayamayacağını ve su kaynaklarını tükenene kadar koruyamayacağını anlatmıştır.Sağlıklı ve temiz su bir insanın refahı için şarttır. Siz ve aileniz tarafından kullanılan suyun yüzde yüz emniyetli, saf ve en önemlisi kontaminasyonsuz olduğundan emin olmalısınız. Suyun yabancı maddelerden arındırılmış olduğundan emin olmak için, her zaman bir su arıtıcısı monte edebilirsiniz. Güvenli, sağlıklı ve temiz su sağlamak için bir dizi su arıtma cihazı vardır. UV / UF veya RO su arıtıcılarını seçebilir ve ailenizin kontamine olmayan sağlıklı içme suyu kullandığından emin olabilirsiniz.

Günümüzde piyasada bulunan su arıtıcılarından hiçbiri benzer özelliklerle donatılmamıştır su arıtma marketi üzerinde satılan cihazlar arasında kıyaslayacak olursak her marka, spesifik ürünün suyun saflaştırılmasında nasıl yararlı olduğunu veya sert suyu yumuşatmanın faydalı olup olmadığı üzerine yoğunlaşmaktadır. Reverse osmosis teknolojisi ile ortaya çıkan bu temizleyiciler bir kişinin sağlığına koruma sağlar. Bu teknoloji aynı zamanda sağlığın iyileştirilmesi ve korunması için de faydalıdır. Her su yudumunda, bağışıklık sisteminde bir artış bulacağınızdan emin olabilirsiniz. RO teknolojisi ile bu temizleyicilerin suyunu içerken sağlığınız üzerinde bir gelişme bulacağınızdan emin olabilirsiniz.
Sağlıklı ve kaliteli bir su içtiğinizden emin olabilir, daha sağlıklı ve kaliteli  bir yaşam sizleri bekliyor olacak Su arıtma cihazları ile her zaman sağlıklı olabilirsiniz. Reverse osmosis filtreleme sistemli ürünleri seçin ve sevdiklerinizi sudan bulaşan hastalıklardan koruyun.
Bu temizleyicilerin diğer temel özellikleri ultrafiltrasyon ve ultraviyole olarak bilinir. Tüm bu özellikler bir arada ailenize mucizeler yapabilen şaşırtıcı bir su filtrasyon sistemi oluşturur.
RO  teknolojisini içeren su filtreleme sistemini seçtiğinizde, aile üyelerinize en iyi sağlığı mutlaka emanet edersiniz.su arıtma marketi yedek parça-min

Bu günlerde, su kaynaklarımızda  kirliliğin artması nedeniyle bir zorunluluk haline geldi. Su kalitesine göre UV, UF veya RO su arıtıcılarından birini kullanabilirsiniz. Ev tipi tezgah altı su arıtma cihazları tercih konusunda en yaygın seçenekler arasındadır. Mutfak tezgahınızın altına  herhangi bir zorluk çekmeden bu tip su arıtma cihazlarını  monte etmek servisimiz tarafından kolaylıkla  gerçekleştirilmektedir.. Bununla birlikte bu su arıtma cihazlarını tezgahınızın altına yerleştirmek ev hanımlarının düşündüğü gibi tezgahınızın altında fazla yer kaplamamaktadır. Bu tür senaryolarda iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak aklınıza takılan her türlü soruya cevap bulabilirsiniz.

Yüksek akış oranı

Bu su arıtıcılarını gözlemlemenin önemli bir yanı, yüksek akış oranıdır. Su arıtıcıları hidrostatik tank kullanır ve bu nedenle su büyük bir basınç ve akış ile çıkar. Hidrostatik tanklar, daha yüksek bir su debisine katkıda bulunan optimum basıncın muhafaza edilmesinden sorumludur. Bu yüksek basınç sayesinde bir şişe su 10-15 saniye süreyle doldurulabilir.

Tezgah altında yerden tasarruf

Tezgah altı su arıtma cihazının en önemli avantajlarından biri de yerden tasarruf sağlayan tasarıma sahip olmasıdır. Bu su arıtıcıları, mutfağın görünümüne ekleyerek lavabonun altına yerleştirilir. Böylece, mutfak tezgahınızın altında  aynı  ev eşyalarını barındıracak şekilde devam edebilirsiniz .

Su sızıntısı yok

Bu tezgah altı su arıtma cihazının en büyük özelliği, su sızıntıları bulunmamasıdır. Lavabonun üst kısmına takılı ve ana su musluğunun bitişiğinde duran kavisli bir musluk içerir. Elinizin altında 7/24 kaynak suyu kalitesinde içmenizde,çayınızda ve yemeğinizde kullanabileceğiniz şekilde pratik çözümler sağlar.su arıtma cihazı hakkında bilnmesi gerekenler

Su arıtma cihazı satın alırken bilinmesi gereken önemli parametreler

Bir tezgah altı su arıtıcısını satın almak isterseniz aşağıdaki parametreleri kontrol etmeyi unutmayın:
Bu tip temizleyicilerde su dokunun içinden dağıtılır. Musluğun arıtıcı ile avail olmasını sağlamanız gerekir.Satın almış olduğunuz su arıtma cihazının içinde tezgahınızın üstüne montaj edilen ayrı bir musluk bulunması gerekir.

Su arıtıcısının kurulumunun yapılacağı yerin kir içermediğinden hijyenik olduğundan  emin olmanız gerekir. Su arıtıcısının yerleştirilmesini gerektiren lavabodan kaçak olmamalıdır. Su arıtıcısının kurulacağı yer hijyenik ve temiz olmalıdır.

Tezgah altı su arıtma cihazları, daha pürüzsüz bir çalışma için sürekli su temini gerekir. Cihazı yerleştirmek istediğiniz lavaboda sürekli bir su akışı olmalıdır.

Su arıtıcıların güç kaynağını amacına uygun olarak sokete bağlamak önemlidir. Kurulum sırasında herhangi bir sorundan kaçınılması için, arıtıcının yerleştirileceği yerin bir duvar prizine sahip olmasını sağlamanız gerekir.

Mutfağın musluğu sabitlemek için bir deliğe sahip olması gerekir. Mutfak tezgahında musluğu sabitlemek için boşluk yoksa, musluğun su arıtıcısına sabitlenmesi için bir delik açılması gerekir.Buda servis elemanlarımız tarafından gerçekleştirmektedir.temiz su kaynakları

Yerel Suyu Koruma

Suyun kalitesini arttırmanın en önemli bölümlerinden biri, kaynağını anlamaktır. Suyun kaynağını belirlemeniz ve yerel çevrenin korunması için çalışmanız çok önemlidir.

• Atık yağlarınızı  kanalizasyonuna boşaltmamaya çalışmalısınız, çünkü bu atık yağlar yerel nehirlere ve göllere doğrudan akar ve bu sonuçta suyun kaynağını kirletmenize neden olacaktır.

• Evcil hayvan atıklarının temizlenmesi de çok önemlidir. Atıklar zararlı bakteriler içerir ve su yollarına girerse zararlı olabilir.

• Toksik olmayan ürünleri kullanmalısınız. Su arıtma veya filtrasyon tesisleri, ev  atıklarında  yaygın olarak bulunan toksinleri  asla armazlar.

• Zehirli ürünlerin doğru şekilde atılması çok önemlidir.belediyelerin sunmuş olduğu zehirli atık toplayıcıları mevcuttur  yerel göl ve nehirlere girmemelerinden emin olmalısınız.

Gübreler tarla veya bahçenizden çıkıp yerel suyun kirliliğini bulaştırabileceğinden gübreleri dikkatle uygulamalısınız.

Evsel Suyunuzu Koruyun

Evinizde yaygın olarak kullanılan su arıtma filtrelerinin bakımını her zaman düzenli olarak yapınız. Bu nedenle her zaman sağlıklı ve kaliteli içeme suyu tüketmeye devam ediyor olacaksınız.

Su kaplarını her zaman düzenli olarak yıkamalısınız. Temiz su ile  bulaşık makinesi sabununu karıştırın ve çözeltiyi su kaplarına dökün.Kapları bezle iyice fırçalayın. Su haznelerini temizlemek için hazneleri iyice yıkayın.

Bir çok araştırma, bir kişinin on dakikalık bir duş sırasında, kan dolaşımına ve vücuduna, aynı suyun elli altı onsunu tüketmesi durumunda daha fazla su emmesi gerektiğini kanıtladı. Su, sağlıklı bir yaşamın önemli bir parçasıdır. İyi bir su filtrasyon sistemi, evinizin suyunun sağlıklı, güvenli ve kaliteli olmasını sağlayacaktır.

Ev sahipleri, ailelerinin ve evlerinin güvenli ve temiz bir su elde etmesini sağlamak için önleyici ve gerekli önlemleri almayı düşünmelidir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir