Su Arıtma Cihazı Filtresi ve Fiyatları

reverse osmosis ters ozmos

Su Arıtma Cihazı Filtresi ve Fiyatları

Şu anda tüm dünyada su arıtma teknolojisinin çekirdeğinde filtreler bulunmaktadır.Bir su arıtma ünitesi ve ya cihazında bulunan filtreler sayesinde kirli sular içindeki zararlı metaller, mikroorganizmalar ve partiküller arındırılmaktadır. Her ne kadar görünmez aksanlar olsa da su arıtma filtreleri hayatımızda olmazsa olmaz parçalardan biridir.

Gelişen teknolojiyle birlikte türleri ve işlevi artan su arıtma cihazı filtreleri şunlardır : Spun ve İplik Filtreler, Mineral Filtreler , Ph Filtreleri, Karbon Kartuş Filtreler, Post Karbon ( Tatlandırıcı ) Filtreler, Omnipure Filtreler, FP Life Filtreler, Merlin Filtreler, HND Filtreler ve Reverse Osmosis Membran . Bu filtrelerin hepsi tek cihazda bulunmamaktadır, su arıtma cihazında istenen performans, işlev ve suyun tadı gibi farklı faktörlere göre eklenmektedir.su arıtma marketi yedek parça-min

Standart olarak son zamanlarda üretilen su arıtma sistemlerinde 5 aşamalı filtreleme sistemi kullanılmaktadır.Bu filtrelere bir filtre daha eklendiğinde suyun Ph değeri yükselerek alkali su seviyesine çıkmaktadır.Bilindiği üzere vücudumuz için en yararlı su alkali sudur.

Reverse Osmosis ( Ters Ozmoz ) su arıtma cihazlarının hepsinde 1 numara Sediment (spun filtre ) , 2 numara GAC Karbon Filtre, 3 numara CTO Karbon filtre ,4 numara Ters Osmoz Membran ve 5 numaralı Post karbon filtre olmak üzere 5 sabit aparat kullanılmaktadır.

Bu filtrelerin su arıtma sistemine uyum ve sunumu ise Inline , Housing ( bir kap içerisine konulur )ve Tak-Çevir şeklinde olmak üzere 3 farklı şekilde olmaktadır.

Filtreler arasında en kaliteli olan marka ise Omnipure su arıtma filtreleridir.U.S.A. menşeli olan bu filtre diğerlerine göre daha pahalıya satılmaktadır.su arıtma filtreleri

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Fiyatları

Su arıtma marketi olarak müşterilerimize en hesaplı ve kaliteli filtreleri tavsiye ediyoruz.Fiyatlarımızda bu politika üzerinde belirlenmektedir.

Marka bazında en kaliteli diye adlandırılan omnipure filtreler 40-80 TL arasında satılmaktadır.Fiyatlar döviz üzerinden hesaplandığı için zaman içinde değişebilmektedir.

HND Filtreler , Mineral Filtreler ise 15-20 TL civarında satılmaktadır.

Reverse Osmosis ( Ters Osmoz ) Membran

Su arıtma cihazlarında kirli suyun mikroorganizmalar, zararlı mineraller ve toksik maddelerden arıtılması  ve gün içinde  üretilen su miktarını belirleyen en önemli teknoloji membrandır.Bu aparat sayesinde su arıtma sistemleri üretim kapasitesine göre sınıflandırılmaktadır.

75 GPD membranın saatteki su üretim kapasitesi 12 litredir.Şu anda 75 GPD membran 40 TL civarında , 300 GPD membran ise 300 TL civarında satılmaktadır.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir