Sıhhi Tesisatın Önemi

sıhhi tesisat

Sıhhi Tesisatın Önemi

Suyun içilebilir olması ve bu boru ağından son tüketiciye varması için birçok aşamadan geçmesi gerekir.  Eskimiş tesisat hatlarından arındırılmış suya mikropların geçmesi tehlikesi vardır. Su arıtma işlemi yapılmışsa dahi musluklara kadarki yolculuğunda istenmeyen yabancı maddelerin suya karışma tehlikesi olduğu için su arıtma cihazları kullanmak tüketici için önemlidir.

Sağlıklı Yaşam için Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazlarını kullanmak sağlıklı yaşam için gerekliliktir. Su arıtma cihazlarında aktif karbon filtresi uçucu organik bileşikleri sentetik ve organik bileşikleri arıtır ve suyun tadının güzel olmasını sağlar kokusuz ve berrak olmasını sağlar. Ters osmoz yönteminde ise bazı yarı uçucu ve tam uçucu kimyasallar, böcek öldürücü ilaçlar bakteriler ve virüsler ters osmoz yöntemi ile içme suyundan ayrılır. Su arıtma cihazı ayrıca arsenik demir ve manganezi sudan ayırır. Nitrat bikarbonat selenyum ve sülfat gibi bileşiklerin sudan ayrılmasını sağlar. Koloit suda asılı maddelerdir. Süzme aşamasında su arıtma cihazları koloit ve patojenleri yok eder.WS75 ev tipi su arıtma cihazı

Su arıtma cihazları son derece lezzetli su üretirler. Yemek pişirmek, su içmek çay yapmak için kireçsiz; sertlik derecesi 7-17 aralığında serin temiz berrak kokusuz ve renksiz su üretirler. Evinizde veya iş yerinizde gönül rahatlığı ile su arıtma cihazlarından süzülen suyu içebilirsiniz. Maddi külfeti olan ve her gün alınması gereken damacana suyunu almanız gerekmez. Haznede bulunan (tank) 10-12 litre sürekli olarak hazır vaziyette olduğu için su arıtma işlemi için beklemenize gerek yoktur. Tezgah altı ev tipi su arıtma cihazları tamamen sağlıklı su üretmek için tasarlanırlar, uzun ömürlüdürler. 3-6 ayda bir filtrelerinin temizlenmesi gerekir. Kullanıcının kolayca çıkarıp temizlik yapacağı şekilde üretilirler.  Su arıtma cihazları suyun havalandırılması ve lezzetinin arttırılması işlemini de yaparlar. Fe demir ve Mg manganezin çökelmesini sağlarlar. En önemlisi de sudan kurşun gibi istenmeyen maddelerin ayrılmasını sağlarlar. Su arıtma cihaz modelleri arasında mor ötesi radyasyon yöntemi ile bitkisel ve sporous formları inaktive edecek sistemler vardır.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir