Sağlıkta Yeni Trend Su Arıtma Cihazı ve Yöntemleri

su arıtma sistemleri

Sağlıkta Yeni Trend Su Arıtma Cihazı ve Yöntemleri

Sağlıkta yeni trend artık su arıtma cihazları olmaya başladı. Suların kaynakları azaldıkça ve su tüketen insan sayısı arttıkça temiz su bulmak sorun haline geldi. Bu durum tüm dünyada geçerli bir sorundur ancak az gelişmiş ülkelerde sağlık harcamalarını arttıran bir numaralı sorun su kirliliğidir.
Su kirliliği ile mücadele edebilmek için bireysel olarak üç şey yapabilirsiniz:
• Su arıtma cihazı satın alarak kendi sağlığınız garanti altına alabilirsiniz.
• Hazır suya talim edebilirsiniz.
• İç tesisatınızı komple gözden geçirerek ve musluktan akan suyu sürekli test edebilirsiniz.
Size hangisi en az masraflı ve kolay geliyor?
Elbette su arıtma cihazı almak ve gönlünüzü rahatlamak en kolay yoldur. Bakteri mikroplar- virüsler ve parazitlerin bulaşma ihtimalinin yüksek olduğu su şebekenizden güvenle su içmek için tek şansınız su arıtma cihazı alarak suyu içilebilir seviyeye getirebilen profesyonel cihazları kullanmaktır. İçme suyu eğer standartların altında ise ishalin en mühim sebebidir. İshal bilindiği gibi karın ağrıları bağırsak hastalıklarına hatta uzun vadede kansere dahi neden olabilir. Sağlık ucuz değildir. Sağlığınız her şeyden daha önemlidir. temiz suyun bulunmadığı az gelişmiş toplumlarda su arıtma cihazı kullanılmadığı için sağlık problemleri ortaya çıkıyor. Kirli sular ölümcül olabilen ve olmayan bazı akut veya kronik hastalık risklerini artırabilir. İshal vakalarına global çapta bakıldığında dünya genelinde hastalıkların ve ölümlerin %4 oranı kirli su içme sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Korkunç bir rakam olarak Her sene 2.2 milyon çocuk ishal nedeniyle ölmektedir bunun başlıca nedeni temiz olmayan su tüketmeleridir. Çünkü mikropları doğrudan vücuda almaktadırlar. Vücut savunma sistemi bu durum karşısında kolayca toparlanamamaktadır. Kötü beslenme zaten başlı başına bağışıklık sistemini zayıflatıyor bir de kirli su tüketimi eklenince hastalıklar kaçınılmaz oluyor. Su arıtma cihazları almak, bir lüks olmaktan ziyade bir ihtiyaçtır. Teknoloji geliştikçe kullanılan malzemelerin fiyatı da düştüğü için son derece makul fiyatlarla su arıtma cihazı satın alabilirsiniz. Hem kendinizin hem de ailenizin sağlığını korumak için bireysel olarak görevinizi en iyi şekilde yerine getirmek için su arıtma cihazı alın.su arıtma yöntemi ( ters osmoz )

Su Arıtma Yöntemleri

Su arıtma işlemi özellikle büyük yerleşim yerleri için yapılırken suyun içilebilir hale gelmesi için bir kaç işlemden geçer. Örneğin suyun durulma aşamasında kimyasal ve mekanik işlemler kullanılır bazen de her ikisi birlikte uygulanır mesela Mekanik durulma işleminde 2.5-5 metre derinlikteki havuzlara sürülen suyun hızı düşürülmektedir. 24 saat bu havuzlarda bekletilen su, kendisine asılı olan maddeleri dibe çöktürür ki su böylece temizlenmektedir.su arıtma sistemleri

İçme Suyu Kaynakları Çok Azdır

Yerküremizde var olan su kaynaklarının %97 sini okyanuslar oluşturmaktadır. Tatlı su kaynaklarına bakıldığında içilebilir tatlı suyun oranı ise sadece %3 tür. %3 ün %80 i buzullardır. Bu nedenle suyun özenle ve israf edilmeden kullanılması tüm dünya insanlarının sorumluluğu altındadır. Zira gidebileceğimiz başka bir gezegen olmadığına göre; dünyadaki su kaynaklarını mümkün mertebe iyi kullanmalıyız. Günümüzde bazı Arap ülkelerinde deniz suyu içme suyu haline getirilmeye çalışılmaktadır ancak su arıtma işlemi için kullanılan bu cihazlar çok pahalıdır.

Suyun Şehirlerde yerleşim Noktalarına iletilmesi
• Yerçekimi yöntemi
• Depo Yöntemi
• Kuyulardan pompalama işlemi

gerçekleştirilmektedir.
Suyun Yerleşim yerlerine Dağıtımı
Dağıtım 3 şekilde yapılmaktadır:
• Kör uçlu dağıtım
• Balık ağı dağıtım
• Karışık dağıtım

su arıtmaİçme suları evlerimize geldiğinde daha doğrusu evimizin tesisatı ile belediye hattının birleştiği noktaya geldiğinde temiz içilebilir su formundadır. Ancak iç tesisatımız eski ise ve metal borularla dağıtım sağlanıyorsa suyun musluklara sağlıklı bir şekilde ulaştığından emin olamayız. Tam bu noktada ev tipi su arıtma cihazları ihtiyacı doğar. Bu cihazlar suyun filtrelenerek geçişine izin verirler. Tesisatımızdan suya bulaşan demir alüminyum kurşun mangan gibi metal tozları; bakteri virüsler; yosunlar böcek ilaçları kalıntıları suya karıştığında birçok hastalığa yakalanma riski başlar. Bazen uzun yıllar hiçbir belirti vermeyebilir. Ancak vücudumuzda birikmesi ihtimali olan metal tozları ve diğer zararlılar çok ciddi hastalıklara neden olabilirler. Su arıtma cihazı kullandığınızda ise bu tehlikeler ortadan kalkar. Suyu %99 oranında arındıran son teknoloji ürünü filtreler membranlar suya bulaşan tüm zararlı maddeleri ayırırlar ve size tertemiz berrak kokusu ve tadı hoşunuza gidecek su gönderirler.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir