Neden Su Arıtma Cihazı Almalıyım

su arıtma sistemleri

Neden Su Arıtma Cihazı Almalıyım

 

WS75 ev tipi su arıtma cihazı

Suyunu lezzetine tadına bakarak içeriğinde kurşunun olup olmadığını anlamak mümkün değildir. Ancak su arıtma cihazları su içerisinde bulunan kurşunu sudan ayırabilmektedir. İleri bir süreçte ciddi böbrek hastalıklarına yakalanmamak için ve kurşun zehirlenmesi tehlikesiyle karşı karşıya kalmamak için su arıtma cihazı satın almak gerekir. Su arıtma cihazı ile atılmayan suda Metal kirleticiler olabilir bu maddeler gözle görülemez ve kaba  arıtma teknikleri ile sudan ayrıştırılamazlar ancak hassas su arıtma cihazları Sudaki metal kirleticileri kolaylıkla ayırabilirler. Bazı insanlar suyun kaynatılarak arıtılabileceğine inanırlar. Oysa kalsiyum ve magnezyum bikarbonatları nedeniyle oluşan geçici sertlik suyun kaynatılmasıyla giderilerse de kalıcı sertlik giderilemez ancak su arıtma cihazları ile yapılan birtakım kimyasal iyileştirme yöntemleri sayesinde suyun sertliği istenen düzeye ayarlanabilmektedir.

su arıtmaBazı insanlar yıllardır musluk suyu içtiğini ve kendilerine herhangi bir zararı dokunmadığını ifade ederler. Fakat musluk sularında insan sağlığı için çok zararlı olan Kurşun maddesinin suya karışma tehlikesi daima vardır. Özellikle şehir içme suyu dağıtım ve iletim şebekesi eski ise iletim boruları kör uçlu ise ve suyun sürekli akışı sağlanamıyor ise bu tehlike her zaman vardır. kişinin yaşına cinsine sağlık durumuna bağışıklık sistemine bağlı olarak vücudunda biriken Kurşun maddesi kurşun zehirlenmesine sebep olabilir. Özellikle böbrekleri çok kötü etkileyen Kurşun maddesi musluk sularında bulunabilir.

Vücuttaki kurşun beynimize oradan da karaciğere, böbrek ve kemiklere dağıtılır ve zaman içinde birikir. Kurşun, çoklu vücut sistemlerini  olumsuz etkileyebilir ve özellikle küçük çocuklara ve yaşlılara  zararlıdır.

Kurşun gibi ağır bir metal, zihinsel ve nörolojik fonksiyonları bozarak, nörotransmitter üretimini ve kullanımını etkileyerek ve sayısız metabolik vücut süreçlerini değiştirerek sağlığı doğrudan etkiler.su arıtma sistemleri

Su Arıtma Cihazları Neden Önemlidir

Gelişmekte olan ülkelerde% 80 oranında oluşan hastalıkların esas nedeni kirli suların tüketilmesidir.  Dünya Sağlık Örgütü verilerine bakıldığında sadece temiz su sağlanması ile dünya genelinde görülen ishal vakalarının %50 oranında azalacağı belirtilmektedir. Buna bağlı olarak ortaya çıkan veya tetiklenen hastalıklar da aynı oranda azalacaktır. Su arıtma sistemlerinin veya su arıtma cihazlarının kullanılmasının gerekliliği bu noktada ortaya çıkmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir