Manyetik Su Arıtma Cihazları

kapalı kasa su arıtma cihazı

Manyetik Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları kalsiyum ve demir gibi çeşitli su bileşenlerinin moleküler yapısını diğer formlara dönüştürmek için elektromanyetik alanlar kullanmaktadır. Sonuçta suyu kirleten yabancı maddeler sudan arındırılabilmektedir.

Tipik olarak Su Arıtma Cihazları su kaynaklarını arındırmak amacıyla üretilirler. Sudan yabancı partikülleri demir mangan kurşun gibi maddeleri elektromıknatıs yöntemi ile çekerek filtre ederler. Cihazlarında su ve mineraller şiddetli intramoleküler titreşimlere ve şoklara maruz bırakılıyor  Ömür boyunca kullanılabilecek Su Arıtma Cihazları son derece güvenilirdir.

ters osmozSu Arıtma Cihazlarının Özellikleri

Yumuşak suya sertlik kazandırırlar pas ve korozyona neden olan normal kimyasal reaksiyonlar oluşturmasını engellerler. Çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve kahve makineleri daha verimli çalışarak maliyetli onarımlardan sizleri kurtarırlar. Hidrojen sülfür kokularını ve demir birikimini azaltırlar. Araştırmacılar, cihazlarla muamele edilen suyun fiziksel ve kimyasal özelliklerinde veya kalsiyum iyonu konsantrasyonunda bir değişiklik olmadığını ifade ediyorlar. Purdue Üniversitesi’nde yapılan üçüncü bir araştırmada su arıtma cihazından çıkan suyun özellikleri yeniden incelenmiştir. Araştırmada Su, sıcaklık, özgül iletkenlik, yüzey gerilimi, depresyonun kaynama noktası, pH, alkalinite, toplam sertlik, kalsiyum ve kireçlenme oranları incelenmiştir. Çalışma sonuçlarına bakıldığında su arıtma cihazlarının sudaki yararlı mineralleri engellemediği ve suyun tadının sertlik derecesinin istenen özelliklere yükseltgendiğini gösteriyor. Su arıtma cihazlarının temel fonksiyonu Ca ve Mg maddelerinin suya sertlik vermesi sebebi ile oranlarının değiştirilmesi ve dolayısıyla suyun sertlik-yumuşaklık ayarının yapılmasıdır. Bir diğer fonksiyon ise suya karışan zararlı kimyasalları sudan tamamen ayırmaktır.

Su Arıtma Cihazları Sudaki Yararlı Mineralleri Yok Eder mi?

Kaliteli olmayan cihazlar veya %100 saf su üretmek üzere tasarlanan su arıtma cihazları yararlı mineralleri de filtreleyebilir. Ancak firmamızın ürettiği /satışını üstlendiği su arıtma cihazları yararlı mineralleri sudan tamamen ayırmaz.   Suyu insan sağlığına yararlı olacak forma sokmak üzere tasarlanan Su Arıtma Cihazları zararlı patojenleri kurşun demir ve mangan gibi zararlı maddeleri sudan ayırmaktadır. Bu cihazlardan çıkan suyu gönül rahatlığı içerisinde içmek için kullanabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir